Keď príroda pomáha. Zoznámte sa s aromaterapiou

Príznaky mnohých zdravotných problémov alebo ochorení sa dajú zmierniť pomocou darov, ktoré nám dáva príroda. Veď v minulosti naši predkovia nepoznali chemicky vyrábané lieky a napriek tomu sa tešili dlhému a zdravému životu. Vyskúšajte účinky aromaterapie a iste budete príjemne prekvapení.

Aromaterapia pomáha pomocou éterických olejov

Prívrženci klasickej medicíny neradi priznávajú, že nie všetky ochorenia je potrebné liečiť chémiou. Veľké zisky farmaceutických spoločností sú dôkazom, že ich taktika zaberá. Rýchle zhltnutie tabletky je možno pohodlnejšie, ale pre zdravie nevhodné riešenie. Pomocou aromaterapie alebo biokozmetiky a doplnkov stravy sa dá cielene predchádzať mnohým chorobám. Napríklad česká firma Saloos venujúca sa už roky výrobe certifikovanej biokozmetiky priniesla na náš trh veľké množstvo výrobkov pomáhajúcich k zlepšeniu stavu pleti či kože. Saloos ponúka aj kvalitné éterické oleje využívajúce sa pri aromaterapii. Éterické oleje sú čisto prírodným produktom, ktorý obsahuje esencie z kvetov, listov, kôry alebo stoniek rôznych rastlín. Oleje z rastlín sa rýchlo vstrebávajú do pokožky a cez dýchacie cesty prúdia do krvného obehu. Cielene pomáhajú tam, kde to vaše telo potrebuje. Neviete sa v ponuke éterických olejov zorientovať? Kliknite na stránky internetového obchodu naureus.sk a vyberte si éterický olej podľa vašej potreby za skvelé ceny.

Aromaterapia ako prevencia a liečba ochorení

Éterické oleje zlepšujú fyzický a psychický stav človeka. Zvyšujú imunitu a dodávajú silu. Vďaka všetkým týmto účinkom sú skvelou prevenciou v boji s alergiami, migrénami, zápalmi a rôznym chronickým bolestiam. Aromaterapia sa aplikuje nielen vdychovaním, ale aj pomocou masáži alebo vaňových kúpeľov. Najčastejším a najúčinnejším spôsobom je však inhalovanie. Kvapky oleja sa dávajú na kus látky a následne ich môžete vdychovať. Tento spôsob inhalovania čoraz častejšie nahrádzajú aromalampy, ktorých výpary liečia a zároveň prevoňajú celú miestnosť. Olejov je naozaj nepreberné množstvo a každá esencia pomáha pri iných problémoch. Napríklad pomocou oleja z ruží podporíte krvný obeh. Vanilka upokojí vašu myseľ a odbúra stres. V zimných mesiacoch pri prechladnutí vyskúšajte inhaláciu borovice alebo eukalyptu. Čierne korenie zmierni horúčku a taktiež bolesti. Ak si neviete s aromaterapiou pomôcť sami, môžete sa obrátiť na certifikovaného aromaterapeuta, ktorý vám zostaví liečbu na mieru.